Kas svarbiausia kuriant naują verslą Lietuvoje

Verslinė veikla ir jos sėkmingas vystymas nors ir kaip gali keistai pasirodyti, nėra sudėtinga procedūra pradėti.

Tiesa, nuo pat pirmųjų įmonės žingsnių yra itin svarbu turėti tinkamą planą pagal kurį jūs atkakliai dirbsite. Visas to plano pagrindas, žinoma, turėtų vienas pagrindinis tikslas – sukurti įmonę kuri geba generuoti pelną.

Šiandien mes trumpai pakalbėsime apie pagrindinius principus kuriais remiantis, net ir visiškai “žalias” rinkos žaidėjas gali sukurti sėkmingą verslą Lietuvoje. Kaip jau minėta, visi šie principai remiasi ties viena pagrindine mintimi – atkaklus ir tinkamas visko planavimas.

Pagrindiniai aspektai padėsiantys sukurti verslą Lietuvoje

Privalote tikėti savo pagrindine verslo idėja

Verslas – nuo seno yra paremtas tikėjimu. Ar tai būtų investuotojai, ar partneriai, tačiau svarbiausi, jog savo sėkme nuoširdžiai tikite jūs patys – idėjos autorius. Visai nesvarbu yra kurią rinką planuojate žengti ar tai būtų internetinė prekyba ar galbūt visiškai naujos inovacijos – turite tikėti, jog jums pavyks.

Juk kažkada ateis laikas kalbėtis su potencialiais investuotojais įplaukoms pritraukti. Jeigu jie matys, jog rizika didžiulė, o jūs kaip vadovas – nesate garantuotas, tikėtina, jog jums gali ir nepavykti žengti šio svarbaus žingsnio.

Ambicijos turi būti pagrįstos

Šnekėti yra vienas dalykas, tačiau daryti – kai kas kito. Neužtenka vien kalbėti apie savo ambicijas ir planus versle, kadangi tik realūs veiksmai gali atnešti jums naudos. Vienas svarbiausių dalykų – rinkos studijavimas.

Sužinokite viską kas svarbiausia jūsų versle ir ne tik, tik tokiu būdu galėsite užtikrinti, jog turite pakankamai žinių pagrįstai vystyti savo verslo idėjas.

Tikėtina, jog kurį laiką jūsų nauja bendrovė dirbs nepelningai, todėl tai gali būti puikus metas kaupti žinias apie savo rinką ir pagrindinius žaidėjus joje. Protingas sprendimas būtų apklausti ir savo klientus stebint, tai kas jiems patinka ar nepatinka apie jūsų paslaugas.

Tik uolus darbas atneša sėkmę

Gali būti jog susidursite su sunkumais ir nusivylimais, tačiau visa tai – kelionės dalis. Tik dirbant protingai, suplanuotai ir apgalvotai gali ateiti verslo sėkmė. Ne paslaptis, jog naujos įmonės, kaip pavyzdys, kurį laiką dirba nepelningai.

Tačiau verslo modelio praktinis pritaikymas neateina iš niekur. Žinoma, jog pasitaikys klaidų, o ir apskritai visais sumetimais yra reikalinga kantrybė bei užsispyrimas, tačiau jokių tai neturėtų būti aklas ėjimas.

Naujiems verslininkams neretai tenka nusivilti pastebėjus, jog konkuruoti nėra taip lengva, ypač rinkoje kurioje yra senai įsitvirtinusių žaidėjų, tačiau turint aiškų tikslą, galima pasiekti bet ką, na o visuomet svarbu turėti tinkamą mentalitetą.

Be komandos neisite niekur

Minėjome, kaip svarbu, jog kiekvienas įmonės įkūrėjas nuoširdžiai tikėtų savo verslo sėkme, ir tai yra tiesa, tačiau ilgainiui bendrovei augti ir tobulėti bus reikalingas kompetentingas kolektyvas.

Neturėtumėte bijoti patikėti tam tikrų darbų kitiems komandos nariams – ar tai būtų finansų, personalo ar kito plauko specialistai.

Verslas – tai iš daugelio dalių susidedantis mechanizmas kuriame aktualus įmonės vardo reklamavimas, bendravimas su klientais, kokybės užtikrinimas ir panašiai. Tik su tinkama komanda ir susikuria sėkmingi verslai.

Atminkite, dirbate ne sau, o klientams

Ko gero labiau nuvalkioto principo verslo pasaulyje nerasime, tačiau tuo pačiu metu tai yra neginčijima tiesa. Klientai yra tas elementas kuris neš jūsų įmonei pelną ir padės jums išsilaikyti. Turime dirbti stengdamiesi jiems padėti ir patenkinti visus poreikius.

Nemažai verslininkų atrodo, jog už klientą jie žino geriau ir žino koks sprendimas jiems bus tinkamesnis. Tai gali būti tiesa, tačiau savo patirtį ir žinias turite taikyti būtent kliento poreikiams tenkinti.

Laimingas klientas – geras klientas, o ką gali žinoti, galbūt jis ne tik sugrįš, tačiau kartu atves ir kitus?

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius verslo principus Lietuvoje. Čia svarbu ir žinios, ir nuoširdus tikėjimas savimi, tačiau visi sprendimai turi būti gerai suplanuoti ir apgalvoti, na o galutinis tikslas, žinoma, sėkmingai dirbti klientams.