naujo verslo kūrimas

Verslo startas – tai vienas iš sudėtingiausių žingsnių kuomet pradedame savo įmonės veiklą. Juk reikia apsvarstyti tiek daug dalykų, įvertinti skirtingų aspektų ir tinkamai apgalvoti kiekvieną savo žingsnį.

Vis dėl to, jeigu turime aiškų planą ir esame pilnai įsitikinę kokiu būdu viską vykdysime, lengviau galėsime įgyvendinti savo svajonę – pradėti nuosavą verslą mus dominančioje srityje.

Tam, kad mūsų startas būtų kiek lengvesnis, reikėtų atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų su kuriais susiduria nauji ir mažai patirties turintys verslininkai.

Šiame straipsnyje mes juos būtent ir aptarsime.

Būtinybė gerai planuoti biudžetą

Įmonės biudžetas yra vienas iš svarbiausių ramsčių, ypač kai kalba eina apie neseniai pradėtą smulkųjį verslą. Daugumai nepatyrusių, verslauti pasiruošusių žmonių atrodo, jog viską galima turėti tiesiog savo galvoje, o tikslaus biudžeto vesti net nebūtina.

Deja, su tuo visiškai nesutinka finansų ekspertai kurie rekomenduoja kaip įmanoma anksčiau verslo pradžioje išsiugdyti įprotį vesti tikslų savo įmonės biudžeto žurnalą kiekvienam verslininkui.

Esą tokiu būdu bus galima nesunkiai atsekti kiek kam yra išleidžiama, kas pasiseka, o kas ne ir turėti geresnį supratimą apie tai kokie priimti finansiniai sprendimai veikia ir neša naudą, o ko vis dėl to reikėtų vengti.

Nereikia tikėtis pelno greitai

Kitas aspektas kurį nepakankamai gerai įvertina pradedantieji verslininkai yra įmonės uždirbamas pelnas. Naivesni verslininkai mano, jog jų sukurtas juridinis asmuo praktiškai akimirksniu pradės generuoti teigiamas pajamas ir pan.

Tačiau taip niekas nevyksta visa procedūra per kurią užsiauginsite klientų bazę ir pradėsite dirbti į pelną gali užtrukti net pusmetį ar metus, todėl norint ir toliau siekti savo užsibrėžto tikslo būtina pasitelkti kantrybe ir taip progresyviai eiti pirmyn.

Geras patarimas būtų ir ta prasme, jog jeigu pradėjote savo verslą ir dar kol kas nemetėte savo darbo, geriau palaukti. Verslas reikalaus investicijų ir iki kol jis taps pelningas, jūsų esamas darbas gali būti labai geras pajamų šaltinis, tiek jums, tiek jūsų įsteigtai įmonei.

Neatmeskite kitų ištiestos rankos

Dar vienas aspektas ties kuriuo daug verslininkų klysta – kitų asmenų pagalba. Daug kam atrodo, jog jie turi pačią geriausią verslo įdėją ir apie ją žūtbūt negalima prasitarti niekam ir visų reikalų reikia imtis vienam pačiam.

Tačiau pagalvokite, ar tai tikrai būtų protinga? Juk verslą sudaro tiek daug aspektų – buhalterija, biudžeto sudarymas, darbuotojų samdymas ir dar begalės kitų dalykų. Na, o kur dar įplaukų užtikrinimas ir t.t.

Jeigu jums reikia pagalbos tam tikru aspektu arba ieškote papildomų pinigų verslui, nedvejokite ir kreipkitės jei jums pagalba yra būtina.

Skolinimasis strategiškai

Galiausiai reikėtų aptarti skolinimosi aspektą. Verslas be paskolų šiais laikais yra praktiškai neįmanomas, kadangi tiek daug aspektų šiais laikais reikalauja finansinių įplaukų. Kaip pataria ekspertai, svarbiausia tai yra daryti protingai ir strategiškai.

Visai nesvarbu ar kalba eina apie paskolą iš draugų ar giminaičių, ar galbūt bankinių institucijų, skolintis reikėtų tik tuo atveju, jeigu pinigų jums tiesiog būtinai reikia ir be jų neapsieisite.

Kadangi šią sumą vistiek reikės grąžinti, neprotingas pasiskolinimas įmonės labui gali atsieiti labai blogai o verslą ištiks tikra rizika.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių aspektų kuriuos būtina įvertinti naujiems verslininkams. Svarbiausia – tinkamai apgalvoti savo žingsnius, turėti aiškų biudžeto planą ir tuomet jūsų startas bus tikrai lengvesnis.