Ar buhalteris ir finansų ekspertas yra identiškos profesijos

Buhalterija ir finansai – ko gero svarbiausias kiekvienos verslinės veiklos ramstis. Norint sėkmingai vystyti savo veiklą būtina stebėti ir tinkamai numatyti skirtingus bendrovės finansinius rodiklius, tačiau tuo pat metu numatyti ir tolimesnį finansų paskirstymą ir galimybes.

Už tokias pareigas mes dažniausiai įmonėse matome atsakingus buhalterius-apskaitininkus ir finansininkus. Patirties daug neturintiems verslininkams, šios abi profesijos gali iš esmės pasirodyti itin panašios, juk abu šie asmenys dirba su pinigais.

Tačiau ar tai tikrai yra tiesa?

Mes taip nemanome.

Šiame straipsnyje – apie tai kuo buhalteris skiriasi nuo finansininko ir kaip šias abi profesijas įvardija profesionalai.

Finansininkų ir buhalterių pagrindinės savybės

Pagrindinis bendras dalykas tarp šių abiejų profesijų, kaip jau minėta, yra tai, jog abu šie asmenys dirba su skaičiais ir statistiniais įmonės duomenimis, tačiau ne vien tai yra svarbu norint sėkmingai atlikti numatytą rolę.

Kaip pavyzdys, buhalterio specialybei, paprastai yra reikalingi nemaži analitiniai gebėjimai, atidumas detalėms bei disciplina.

Vos profesiją įgijęs buhalteris, ko gero, kvalifikaciją turės atlikinėti tik pačias pagrindines funkcijas įmonėje ar tai būtų ataskaitų ruošimas, balansų dokumentų rengimas ir t.t. Kiek vėliau, žinoma, lengvai tampa įkertamos ir sudėtingos buhalterinės užduotys.

Tuo tarpu kalbant apie finansininkus, ši profesija paprastai pasižymi kur kas didesne atsakomybe įmonėje. Žmogus atliekantis tokias pareigybes paprastai turi ne tik puikiai žinoti dabartinę įmonės finansinę situaciją, tačiau kartu ir gebėti “žiūrėti į priekį”, tai yra numatyti tam tikras tendencijas ateičiai.

Iš esmės nebūtų klaida finansininko palaikyti ir įmonės vadovo “dešine ranka”, kadangi abiejų asmenų turimos žinios apie įmonę ir jos finansinius resursus iš esmės yra identiškos, o dažnai būna, jog pats vadovas kreipiasi pagalbos ar konsultacijos dėl tolesnių įmonės veiksmų būtent į savo finansų ekspertą.

Kaip tampama buhalteriu-apskaitininku ar finansų ekspertu?

Paprastai vienai ar kitai profesijai pasiekti, žinoma, bus reikalingos atitinkamos šakos studijos. Vos pradėjus ruoštis vienai ar kitai specialybei, sakoma, greitai pasimato skirtumas tarp šių abiejų rolių.

Finansų ekspertai mokysis analitiškai vertinti tam tikros įmonės finansinius srautus, gebės ruošti būtinąsias ataskaitas bei numatyti tam tikro tipo planus tolesniems įmonėms finansiniams žingsniams ar tai būtų investavimas, taupymas ir kt.

Kalbant apie buhalterį, čia kur kas svarbesnės bus apskaitos ypatybės. Kiekvienas asmuo ne tik turi tinkamai išmanyti pagrindinius buhalterijos principus, tačiau gebėti kartu vertinti įmonę pagal jos situaciją, na ir žinoma, išmanyti kaip atliekama buhalterija pagal šiuo metu galiojančius buhalterijos įstatymus.

Pabaigai

Šiandien trumpai aptarėme kuo skiriasi buhalteris nuo finansininko. Galima sakyti, jog nors šios abi rolės įmonėje yra susijusios su pinigais, yra tam tikrų esminių principų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Abi šios profesijos yra reikalingos sėkmingai įmonės veiklai, todėl užtikrinkite, jog dirbate su geriausiais kiekvienos srities specialistais.