verslo finansavimas

Ambicingos verslo idėjos visuomet reikalaus didžiulių pinigų norint jas sėkmingai įgyvendinti. Deja, tačiau būtent dėl šių priežasčių nemažai idėjų tik ir lieka mūsų galvose, kadangi tiesiog nepagalvojame iš kur gauti užtektinai pinigų joms realizuoti.

Nesvarbu apie kokią verslo sritį eina kalba, tokia situacija užklumpa praktiškai bet kokios srities verslininkus. Net jeigu ir pavyksta gauti užtektinai lėšų pačioje pradžioje, vėliau jų pristinga norint įmonę toliau plėsti.

Iš viso to išplaukia faktas, jog norint sėkmingai pradėti ir išlaikyti verslą yra reikalingos pastovios piniginės įplaukos.

Šiame straipsnyje apie keletą idėjų papildomiems pinigams savo verslui ir nuo ko reikėtų pradėti jo finansavimą.

Nuo ko pradėti verslo finansavimą?

Pačio asmens pinigai

Asmeninės lėšos yra daugelio žmonių pirmas pinigų šaltinis kuomet kalba eina apie verslą. Ir tai yra visiškai suprantama. Tai kiek reikės pinigų ir kiek atidėsime savo idėjos įgyvendinimui visų pirma turi būti mūsų kontrolei.

Tiesa, nors tai yra puiki jūsų verslo bazė, jūs neturėtumėte investuoti absoliučiai viską ką uždirbate į verslą. Ekspertai sutinka, jog ⅓ ar ¼ visų mėnesinių pajamų pilnai pakanka pademonstruoti potencialiems investuotojams, apie jūsų norą prisiimti riziką.

Artimų žmonių paskola

Skolinti pinigai iš draugo ar giminaičio yra dar vienas dažnas, pakankamai saugus įplaukų šaltinis versle. Deja, tačiau toks paskolos būdas ir turi savo trūkumų. Visi žinome, jog pinigai daugeliui žmonių yra labai jautrus dalykas.

Artimų žmonių įtraukimas į verslą kelia riziką ne tik svetimiems pinigams, tačiau ir jūsų tarpusavio santykiams. Todėl jei vis dėl to norite eiti šiuo keliu, geriau apiforminti savo paskolą tam tikru oficialiu dokumentu, įsipareigojant grąžinti pinigus.

“Angelai” investuotojai

Vadinamieji “verslo angelai” yra dar vienas populiarus būdas pritraukti daugiau įplaukų į savo verslą. Šie asmenys yra pasiryžę investuoti į tas įmones kurios jų akimis turi akivaizdaus potencialios sėkmei, žinoma, mainais už tam tikrą akcijų paketą joje.

Tai gali būti puikus būdas gauti pinigų tiems kurie nori išlaikyti savo verslo kontrolę, kadangi tokie investuotojai dažniausiai neprašo didžiulio akcijų paketų, tačiau vis tiek yra linkę investuoti ženklią pinigų sumą.

Bankinė paskola

Bankinės paskolos ar atitinkamas pinigų skolinimosi variantas tai pat yra populiarus, tačiau paprastai verslininkai renkasi šiuos šaltinius kiek vėliau veiklos eigoje, kuomet turimas akivaizdus planas.

Jei kalba eina apie greituosius kreditus, tokie pinigai pasekoje ateina su didelėmis palūkanomis, plius dažniausiai yra skolinami trumpam laikui. Paprastai toks variantas yra pasirenkamas kuomet pinigus reikia greitai grąžinti.

Kalbant apie tradicines paskolas, jas jau gali suteikti tradicinis bankas, tačiau gauti jas yra kiek sudėtingiau. Kas gerai šiuo atveju, jog bankas jas siūlo kur kas patogesnėmis sąlygomis.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme keletą papildomų pinigų šaltinių kuriuos galite gauti savo verslui. Geriausias patarimas – visuomet stengtis kuo daugiau pinigų surinkti patiems, o skolintis tik su akivaizdžiu tikslu ir neatsisakyti savo kontrolės. Tik taip garantuosite sėkmę.