Kaip galima išvengti finansinių klaidų savo versle

Pradėti savo verslą – nelengva užduotis, todėl nenuostabu, jog neturintiems daug patirties kaip tai daryti, atsiranda nemažai sunkumų ir su finansiniu aspektu jų versle. Nors atrodo viską atliekame kaip priklauso, netrunkame pastebėti, jog mūsų veikla eina ne ta linkme kur turėtų.

Tiesa, pradėti panikuoti iškart nereikėtų. Dauguma patyrusių verslo vilkų ir kitų finansinių ekspertų sutinka su nuomone, jog tinkamo finansų valdymo tikrai galima išmokti, na o tai didžiąja dalimi lemia pačios bendrovės sėkmę.

Taip, būtent piniginiai srautai yra įvardijamas kaip pagrindinis veiksnys, tačiau tinkamas jų valdymas nevisuomet būna tokia lengva praktika kaip gali atrodyti.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip galima geriau valdyti savo bendrovės finansus pradedant nuo pačių smulkmenų.

Tinkamai finansuokite savo verslą

Neretai pradedantys verslininkai renkasi patį lengviausią kelią gauti daugiau pinigų į savo įmonę – trumpalaikis jų pasiskolinimas.

Nors žvelgiant iš trumpalaikės perspektyvos, tai gali pasirodyti kaip teisingas sprendimas, kadangi pinigus investuosite į sferas kurios atsipirks tik po ilgo laiko, gali būti, jog jūsų įmonė atsidurs tikrai sudėtingoje situacijoje kuomet pinigus reikės grąžinti.

To rezultatai gali būti nemokumas ar įmonės turimos skolos.

Plėskitės tik gerai apgalvoję strateginį planą

Dar viena itin dažna finansinė valdymo klaida yra tai, jog verslininkai pradeda plėstis vos tik pradėję sėkmingiau vystyti savo bendrovę. Kalba eina apie per greitą plėtrą bei per didelių finansinių įsipareigojimų apsiėmimą įmonei.

Tai dažniausiai būna prastos investicijos kurios reiškia ilgai negaunamą grąžą, pajamų sumažėjimą bei veiklos suvaržymą.

Pasak ekspertų, reikėtų siekti, jog įmonė augtų organiškai, tai yra savo tempu, o ne siekti vis aukštesnių ambicijų kuomet ji tam dar nėra pasiruošųsi.

Internete galima rasti gausius kiekius seminarų ar pasisakymus iš nuomonės formuotojų, jog versle niekuomet nereikia bijoti rizikos ir būti drąsiu.

Deja, čia galite šauti sau ir į koją, jeigu tinkamai visko neapgalvosite.

Būtina susikurti realistišką verslo planą

Susidurti su verslo sunkumais vienaip ar kitaip yra visiškai normalus dalykas. Pakankamai dažnai pasitaikanti klaida yra tame, jog verslininkai turėdami nepakankamai patirties į viską žiūri per daug optimistiškai.

Tai reiškia, jog nepakankamai įvertinama rizika, formuojamas požiūris, jog visuomet viskas bus gerai. Deja, bet toks mentalitetas yra klaidingas.

Susidarant savo verslo planą reikia turėti sveiką realizmo dozę, logiškai pasverti įvairius faktorius, stengtis palaikyti gerus savo veiksmus, tačiau tuo pačiu būti pasiruošus ir galimoms juodoms dienoms.

Nuolatos tobulėkite ir plėskite savo finansines žinias

Jeigu savo bankinėje sąskaitoje matote akiai malonų balansą, dar nereiškia, jog jūsų bendrovė veikia taip kaip turėtų. Viena iš didžiausių įmonių vadovų klaidų yra tai, jog jie neturi pakankamai finansinių žinių tinkamai įvertinti savo firmos situacijos.

Žinant pagrindinius niuansus ir susidarius atitinkamą planą, nebus jokių sunkumų paskaičiuoti pagrindines bendroves pinigines prievoles, apgalvoti pajamų gavimo ar įmonės taupymo perspektyvas.

Tokių dalykų neįvertinimas, vėlgi gali padaryti kur kas kėblesnę įmonės situaciją.

Išnaudokite visas lengvatų galimybes

Paramos ir įvairios lengvatos gali būti puikus šansas pagerinti savo situaciją, ypač verslininkams kurie pradėjo visai neseniai.

Dažnai pradedantieji nepakankamai įvertina rinkos konkurencingumo, arba prastai išvysto savo verslinę idėją. Kas svarbiausia šiuo atveju yra ne tik gauti tą paramą, tačiau mokėti tinkamai ją išnaudoti su protingai išvystytu planu.

Kitaip jums, tiesiog reikės grąžinti pinigus nieko nepešus.

Pabaigai

Šiandien pašnekėjome apie tai kaip galėtume išvengti rimtų finansinių bėdų būnant pradedančiuoju verslininku. Svarbiausia – gerai apgalvoti planai, pasverti rizikos ir kiti faktoriai, o taip bus iškart lengviau.