Kas pertvarkyti savo IĮ į UAB

Individuali įmonė – daugelio verslininkų pradžia. Nuo pirmos mūsų sėkmingos idėjos, iki sėkmingo įsitvirtinimo tam tikroje rinkoje, tikėtina, jog jūs, visai kaip ir daugelis kitų sėkmingų kampanijų pradėsite vieni patys.

Tiesa, kuomet įmonė išaugs ar atsiras būtinybė keisti jos valdymo principus, tikėtina, jog norėsis perklasifikuoti savo juridinį vienetą į UAB.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai – pagrindinius dalykus kuriuos reikia žinoti pertvarkant savo įmonę į UAB iš IĮ bei tai kokie buhalteriniai ar kiti principai galioja tokiais atvejais.

Kodėl apskritai verslininkai ryžtasi pertvarkyti savo įmonę į kitą tipą?

Įmonės pertvarkymas kaip procedūra verslo atstovams gali atnešti nemažai benefisų. Jei nenorite nutraukti savo veiklos, tačiau matote būtinybę pertvarkyti tam tikrus bendrovės ypatumus, šis procesas yra būtent jums.

Kaip žinia, UAB pasižymi kur kas mažesne rizika asmeniniam turtui jeigu bendrovę ištinka nesėkme, kartu čia kur kas paprasčiau pritraukti papildomų įplaukų bei taip sukurti geresnes sąlygas siekti pelno.

Tai paprastai būna idealus metodas verslininkams kurie nori užtikrinti ilgalaikę savo verslo sėkmę.

Neretai į įmonės pertvarkymo procedūrą yra žiūrima kaip į priemonę galinčią užtikrinti ilgą verslo tęstinumą, net ir atsiradus iššūkių su dabartine įmonės forma.

Kaip individuali įmonė pertvarkoma į UAB?

Įmonės perpozicionavimas į UAB iį IĮ yra vienas populiariausių tokio pobūdžio procesų. Verslininkai ryžtasi tokiam žingsniui pagrindine dėl didesnio saugumo savo asmeninio turto atžvilgiu.

Kaip žinia, UAB atveju, įmonės ir jos akcininkų turtas yra atskirtas, todėl atsiradus finansiniams sunkumams, finansinė atsakomybė yra taikoma būtent juridinio asmens turtui, o ne asmeniniui kiekvieno verslo dalyvio turtui.

Pagrindiniai IĮ pertvarkymo į UAB aspektai yra šie:

  • Už visus įmonės dokumentus bei jų pateikimą atitinkamoms valstybinėms institucijoms yra atsakingas įmonės savininkas.
  • Pateikus dokumentus dėl noro pertvarkyti į Juridinį asmenų centrą, įmonė laikinai įgauna pertvarkomos Individualios Įmonės teisinį statusą
  • Sprendimas pertvarkyti įmonę privalo būti paskelbtas viešame kanale. Tai turėtų būti darome tris kartu kas 30 dienų.
  • Viešai paskelbtame pranešime privalo būti nurodyta tokia informacija kaip tipas į kurią įmonė bus pertvarkoma bei kiti svarbiausi aspektai bei nurodyta tiksli data kada bus galimybė susipažinti su jos naujais dokumentais.
  • Pertvarkymas į UAB yra vykdomas remianti Akcinių bendrovių įstatymu ir jo nuostatomis.
  • Pertvarkyti steigiamieji dokumentai yra oficialiai registruojami tik išrinkus naujosios UAB vadovybė, pabaigiamos tvarkyti kitos sąlygos ir su balansu susieti aspektai.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius įmonės pertvarkymo į UAB iš IĮ aspektus.

Galima sakyti, jog tai yra puikus būdas užtikrinti sėkmingą jos finansinę ir bendrą ateitį bei sumažinti asmeninę savo pinigų riziką, todėl jeigu jus domina toks dalykas, verta pradėti bendradarbiauti su finansiniai specialistais gebančiais atlikti šią operaciją.